Chwyty na gitarę to nie wszystko

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z gitarą, albo dopiero planujesz naukę gry na tym instrumencie, musisz uświadomić sobie, że dobrze opanowane chwyty na gitarę to zaledwie jedna ze składowych sukcesu. Teoretycznie gra na gitarze jest łatwa, a gitara to jeden z najbardziej przyjaznych instrumentów, ale mimo to podstawą w nauce gry jest sprzęt dobry, a nie sprzęt byle jaki.

Owszem, możesz próbować uczyć się chwytów na gitarach kiepskiej jakości, ale po pierwsze: grozi to bardzo szybkim zniechęceniem, po drugie: nawet najlepiej opanowana technika gry na gitarze i chwyty na gitarę doprowadzone do perfekcji, nie zagwarantują ci dobrego brzmienia instrumentu.

Gitara czaruje swoim dźwiękiem, ale czaruje jedynie wtedy, gdy można z niej wydobyć głębię i to niekoniecznie w sposób karkołomny. Gitara dla początkujących, np. dobrej jakości gitary z drugiej ręki, kosztują około kilkuset złotych, w cenach poniżej dwustu / trzystu złotych dobrego sprzętu też raczej nie kupisz, a jeśli zdecydujesz się na taki zakup przygotuj się na morderczy system ćwiczeń, który i tak nie da ci pewności, że chwyty na gitarę czy raczej dźwięki i akordy w twoim wykonaniu wybrzmią naprawdę dobrze.

Masz już sprzęt i co dalej?

Należałoby opanować akordy.