Gitara, historia instrumentu.

Tutaj zawarliśmy w skrócie podstawowe informacje o instrumentach muzycznych, warto się z nimi zapoznać. Zacznijmy od tego czym jest gitara, otóż jest instrumentem muzycznym, który składa się z sześciu strun, gryfu oraz gryfu i progów na podstrunnicy. Można, także spotkać gitary z czterema, pięcioma, siedmioma a nawet ośmioma strunami. instrument ten jest, potrzebny do tworzenia muzyki, gdyż ważną rolę odgrywa on w muzyce bluesowej, rockowej czy też i w popie.

U nas spotykana jest także gitara ośmiostrunowa, którą stworzył Krzysztof Sadłowski, który był znanym gitarzystą, wystąpił on na festiwalu Warszawska Jesień.

W Rosyjskiej zaś muzyce te instrumenty są siedmiostrunowe, a każda struna jest zdwojona.  Instrumenty takie jak gitara wykonywane są samodzielnie czyli ręcznie przez tak zwanych lutników. Mamy różne rodzaje gitar: gitara klasyczna, elektro-klasyczna, elektryczna, basowa, oraz akustyczna. Na rynku najbardziej rozpowszechniane są gitary klasyczne, instrumenty te znane są dla ludzi od 5000 lat, najwcześniej sprowadzone były przez Murów na Półwysep Iberyjski.