Big Joe Stompbox Company – efekty z serii 300 i R-409 RAW w przystępnej cenie, są już dostępne w W-Music Distribution.

„Dużo pracy i szczypta magii…” Pierwszym reprezentantem kompaktowej serii 300, która wyszła spod skrzydeł amerykańskiej manufaktury Big Joe, był efekt B-309 Johnny Winter Texas Screamer, zaprezentowany w roku 2015. Teraz sześć nowych, analogowych, niedrogich i zajmujących niewiele miejsca, amerykańskich efektów Big Joe, kontynuuje serię. Wszystkie poniższe efekty posiadają True Bypass.

B-301 Tube

Efekt overdrive oferuje krzykliwy, lampowy profil brzmienia zazwyczaj kojarzony z gitarą w klimaach rockowo-bluesowych. Posiada kontrolery parametrów Gain, Level i Tone. Potencjometr Tone reguluje środkowe pasmo, które potęguje przejrzystość i czułość, oraz chroni dźwięk przed zaniknięciem w miksie. Struktura parametru Gain jest czuła, przejrzysta i zaprojektowana z myślą o zachowaniu dynamiki w sygnale wejścia aby zapobiec utracie przejrzystości brzmienia.

B-302 Rock

To mocny i wielozadaniowy efekt distortion ze sporym zapasem dołu, oraz długim wybrzmiewaniem. Z kontrolerami parametrów Gain, Level i Tone, przester ten to wszechstronna opcja dla wielu brzmień typu distortion i overdrive. Potencjometr Gain pozwala Ci spotęgować brzmienie lub spowodować efekt overdrive. Daje Ci to gęstą, mięsistą i klasyczną barwę bez utraty przejrzystości.

B-303 Metal

To wielopoziomowy przester charakteryzujący się gęstym dołem i środkiem, długim sustain i harmonią nasycenia barwy. Bardzo czułe kontrolery Mid Boost/Cut i Shaper pozwalają Ci odpowiednio wzmocnić lub zredukować czułość wysokich, średnich i niskich częstotliwości. Potencjometry Level i Distortion pozwalają Ci ustawić dokładną moc sygnału. Efekt jest więc przydatny zarówno w muzyce rockowej jak i metalowej.

B-304 Analog Delay

Analogowy, stereofoniczny i wyposażony w Tryb Bypass, efekt delay cechujący się ciepłem, pełnią i głębią brzmienia. W dodatku, dzięki klarowności brzmienia, dźwięk nie zanika w miksie. Czas delaya można ustawić w zakresie od 30ms do 100ms. Parametr Repeat zmienia formę feedbacku ze slap-back’a na praktycznie nieskończone powtórzenia, sprawiając, że efekt dobrze wpasuje się klasyczny, vintage’owy klimat delaya. Ścieżki sygnałów dry i wet są całkowicie rozdzielone, dzięki czemu Twoje brzmienie pozostaje przejrzyste i stabilne, bez wątłych, szorstko brzmiących powtórzeń. Big Joe B-304 to bardzo organicznie brzmiący i niekoloryzujący dźwięku efekt delay.

B-305 Analog Chorus

Efekt stereo chorus posiadający True Bypass, kontrolery parametrów Depth i Rate, oraz głębokie i bogate brzmienie. W pełni analogowy układ tworzy potężne i oscylujące efekty modulacyjne, jak również przestrzenne dźwięki gitary dwunastostrunowej. Efekt dodaje blasku i ciepła, jest idealny do pasażów arpeggio i przesterowanych powerchordów.

B-306 Analog Flange

Prosty w obsłudze, psychodelicznie brzmiący, analogowy układ symulujący dźwięk ściągania taśmy magnetycznej. Regulacja patametrów Speed, Depth i Regeneration pozwoli Ci dodać głębię brzmienia dla każdej gitary elektrycznej czy keyboardu elektronicznego, oferując efekt przelatującego odrzutowca czy szumiącego powolnego przemiatania, który zyskał popularność dzięki Van Halenowi i innym gitarowym legendom.

Wszystkie efekty Big Joe z serii 300 są już dostępne

Sugerowane ceny detaliczne (MSRP) efektów z serii Big Joe 300, wynoszą:
• B-301 Tube, B-302 Rock i B-303 Metal: 540,64 zł za sztukę
• B-304 Analog Delay: 730,08 zł za sztukę
• B-305 Analog Chorus i B-306 Analog Flange: 594,76 zł za sztukę
• B-309 Johnny Winter Texas Screamer: 632,63 zł za sztukę
R-409 Tremolo (RAW Series)

Zaprezentowany już w 2015 efekt Big Joe RAW Series R-409 Analog Tremolo jest teraz dostępny.
Sugerowana cena detaliczna dla Big Joe RAW Series R-409 Tremolo to 865,34 zł za sztukę.