Sovereign – władca naszych serc

„Ależ… ależ Sovereign brzmi po prostu fenomenalnie!!!”, tak skwitował prośbę o zwięzły opis brzmienia tej gitary realizator dźwięku uczestniczący w nagrywaniu prezentującego ją filmu. Nie bez powodu.

Donośność, czytelność brzmienia każdej ze strun z osobna, niezwykła dźwięczność tej gitary urzekają fachowców. Staranne wykończenie, palisandrowe żyłkowanie, piękna, intarsjowana rozeta z 7 (!) gatunków drewna przekonują niemuzyków. Sovereign to nie tylko pięknie grający instrument, to po prostu piękny przedmiot.

Charakterystyczna dla T.Burtonów poręczność gryfu powoduje, że muzycy bez problemów „zrastają się” z tą gitarą, błyskawicznie staje się ona jakby kolejną częścią ich ciała. Sprzyja temu miły dotyk ciepłego w dotyku, satynowego lakieru który ma także pewne znaczenie dla brzmienia instrumentu ale o tym już w dalszej części tego artykułu.

Souvereign to model zbudowany na bazie doświadczeń zdobytych podczas konstruowania i latach dystrybucji i użytkowania Forestrivera. Różni się od niego eleganckim, palisandrowym żyłkowaniem i intarsjowaną, wielobarwną rozetą z egzotycznych gatunków drewna oraz rodzajem wykończenia. Tym razem zastosowaliśmy satynowy lakier którego cienka warstwa nie zakłóca emisji drgań akustycznych przez płytę z cieniutkiego cedru, pieczołowicie dobranego pod względem własności akustycznych.

Cały artykuł na http://www.kisielewski.com.pl/home.html